Virtualus turas po Nalšios muziejų

Siekdami skatinti visuomenę domėtis savo praeitimi ir Švenčionių krašto turtingu kultūros paveldo objektų palikimu, siekiant užtikrinti kultūros paveldo ir kultūros paslaugų skaitmeninėje aplinkoje plėtrą, skaitmeninant aktualų kultūrinį turinį ir jo viešą prieinamumą bei sklaidą – kartu populiarindami muziejaus veiklą, siekiame didinti Švenčionių krašto Nalšios muziejaus vykdomas veiklos bei esamų kultūros vertybių žinomumą, parodyti jų vertę bei unikalumą, kartu su projekto vykdytojais, didžiulę patirtį sukaupusia VšĮ „Mūsų Baltija‘‘, kurios tikslas yra inovatyviomis ir šiuolaikiškomis IT priemonėmis kurti Lietuvos įvaizdį, sukurtas virtualus turas po Nalšios muziejų pristatant eksponatus – kultūros paveldo  objektus.

Virtualus turas po Nalšios muziejų

Nalšios muziejus yra sukaupęs beveik 60 tūkstančių eksponatų: archeologijos, gamtos, istorijos ir etnografijos. Vertingiausi eksponuojami muziejaus ekspozicijų salėse. Šiuolaikinės technologijos leidžia lankyti kultūros objektus nuotoliniu būdu. Nalšios muziejus to siekė kurdamas virtualų turą po muziejų. Šiuolaikinių technologijų pagalba sukurtas patrauklus ir patogus būdas skatins visuomenę labiau domėtis Lietuvos ir savo krašto istorija. Virtualus turas  yra puiki galimybė žmonėms, kurie dėl sveikatos problemų, didelio atstumo ar kitų priežasčių fiziškai  neturi galimybės apsilankyti muziejuje. Virtualus turas padeda populiarinti muziejų ir pritraukti daugiau naujų lankytojų.

Virtuli ekskursija  prasidės nuo muziejaus išorės, apžvelgiant Nalšios muziejaus pastatą. Iš lauko lankytojai patektų į muziejaus fojė, iš kur galės užeiti į archeologijos – gamtos bei istorijos ekspozicijų sales ir nuodugniai jas apžiūrėti, paskui pakilti laiptais į antrą aukštą, apžiūrėti Karolio Ulozo ir Igno Šilkinio XX a. II – IV dešimtmečio fotografijų parodą, o vėliau užsukti į etnografijos salę ir susipažinti su jos eksponatais. Taip pat  vertingiausiems muziejaus eksponatams padarytos 360‘ (3D) nuotraukos, leidžiančios apžiūrėti juos iš visų pusių, ir pridėtas šių eksponatų išsamus aprašymas.

Dovilė URMONĖ, Nalšios muziejaus muziejininkė informacijai ir edukacijai

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode